Одним з найпоширеніших застосувань шліфувальних машин, безперечно, є здатність різати. Залежно від типу алмазного диска, крім металу, ми також можемо різати такі матеріали, як камінь, бетон або кераміку.
Диски для різання металу
Найбільш популярні полотна для різання металу, які зазвичай складаються з високоякісного матеріалу – суміші корунду і карбіду кремнію, і з армуванням скловолокном. Вони бувають різного діаметра (до 400 мм, оскільки їх також можна використовувати у відповідних фрезах) та різної товщини (від 0,8 до навіть 4 мм).
Диски для різання каменю
Диски для різання каменю, конструкція яких аналогічна лезам для металу, але з більшою зернистістю дозволяють ефективно різати більшість мінеральних матеріалів. Подібно до металевих аналогів лез, вони бувають різного діаметру і товщини.
Алмазне коло
Алмазне коло із стандартним для шліфувальних машин отвором діаметром 22,2 мм відрізняється за конструкцією від раніше згаданих кіл. Він складається з металевого корпусу, по колу якого є ромбоподібний насип.
Це рішення ідеально підходить для різання твердих поверхонь, наприклад:
- глазурі;
- кераміки;
- теракоти;
- бетону.
Як і у випадку з іншими дисками, у нас є вибір різного діаметру та товщини, а також типу (сегментний, повний чи турбо).
Відрізні та шліфувальні диски для металу та бетону
За допомогою відповідних дисків ми можемо подрібнювати різні матеріали. Їх конструкція дуже схожа на диски, які використовуються для різання, але вони товщі. Як і раніше, можна виділити шліфувальні диски по металу, які допоможуть прибрати будь-які задирки, канавки, зварні шви, а також, наприклад, обробити кромки. Їхня товщина зазвичай коливається в межах 4-6мм.
Абразивні круги для мінеральних матеріалів та каменю, як і металеві, виготовляються з корунду або у вигляді тарілчастих кіл з алмазним покриттям. Вони універсальні та можуть успішно використовуватись для багатьох інших матеріалів.
Остання група дисків – це алмазні диски для шліфування бетону. Вони мають сегменти, що розташовані на робочій площині корпусу. Форма, розмір та кількість сегментів впливають на якість та тип кінцевого ефекту.