Без категорії

Як різати плитку великого формату?

Плитки великого формату стають все більш популярними в будівельній галузі. Вони радують своєю гладкою, майже безшовною поверхнею, посилюючи враження простору, надаючи всьому інтер’єру елегантного стилю та підкреслюючи атмосферу.

Однак великий формат – це ще й справжнє випробування для кожного плиточника. Використання плитки великого формату потребує використання відповідних інструментів для їх обробки. Як різати великі формати? Що знати?

Плитка великого формату – що таке?

Великоформатною вважається плитка, площа поверхні якої перевищує 1600 см2, а довжина однієї зі сторін становить не менше 30 см. Деякі з найпопулярніших розмірів в даний час:

  • 60×60 см;
  • 60×120 см;
  • 30×120 см;
  • 120×120 см;
  • 75 x 150 см.

Обробка цього виду плитки вимагає не тільки навичок, а й відповідного інструменту, як через довжину, яка може становити до 3 м, так і через невелику товщину від 5 до 12 мм.

Як різати плитку великого формату?

Основним інструментом під час роботи з великими форматами є плиткоріз. На ринку представлені електричні та ручні різаки із широким набором необхідних додаткових аксесуарів. Як вибрати відповідний пристрій? На що слід звернути увагу під час виборів?

Резальний верстат призначений для роботи з плиткою великого формату повинен мати досить високу розривну силу. Причому оскільки диспропорція між довжиною і товщиною плитки велика, слід вибирати обладнання, яке гарантуватиме високу точність ведення полотна, що дозволить уникнути розтріскування плитки або інших механічних пошкоджень.

Ручний чи електричний плиткоріз – що вибрати?

Ручні плиткорізи легші і менші за електричні, вони прості і зручні у використанні і працюють швидше. Вони також не вимагають постійного підключення до джерела живлення, тому їх можна використовувати будь-де і будь-коли.

Крім того, вони тихіше і майже не виділяють пилу, оскільки різання здійснюється різальним ножем, який поміщається в ріжучу каретку, що рухається по довгій жорсткій поверхні.

Електричні різаки можуть різати дуже тверду та товсту кераміку практично без зусиль, забезпечуючи більш високу якість обробки, ніж ручні різаки. На відміну від ручних верстатів, у разі електричних верстатів різання здійснюється за допомогою алмазного диска. Більшість моделей також пропонують можливість зробити фаску на краю плитки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *