Без категорії

Будівельний лазер із зеленим та червоним променем – що вибрати?

Сучасні лазерні рівні, представлені в широкому асортименті в нашому каталозі, є одними з найважливіших пристроїв при проведенні більшості будівельних та оздоблювальних робіт. З їх допомогою можна швидко і точно визначати рівні і кути, гарантуючи тим самим високу якість робіт, що виконуються.

Хоча вибір самого лазера зазвичай не становить особливих проблем, однією з найчастіших дилем є вибір кольору лазерного променя – на ринку можна знайти дві основні моделі:

  • випромінюючі зелений промінь;
  • вивчають червоний промінь.

Зазвичай вважається, що зелені лазери набагато краще помітні для людського ока, а червоні лазери характеризуються більшою довговічністю. Але як справи на практиці? У чому різниця між обома типами лазерів, який вибрати і де кожен із них працюватиме найкраще?

Основні відмінності в конструкції лазера з червоним і зеленим променем

Два типи лазерів розрізняються, передусім, структурою оптичної системи, саме форматами використовуваних у яких кристалів. Вони переважно відповідають за чітке відображення зеленого лазера, але також створюють деякі його обмеження.

Купуючи лазер зеленого променя, слід враховувати кілька моментів:

  • Витрати на виробництво та використання значно вищі, ніж у випадку з червоними лазерами, що пов’язано, перш за все, з технологією виробництва та високим енергоспоживанням.
  • Лазери із зеленим променем швидше розряджають батареї.
  • Вища ціна на зелені лазери з перехресними лініями.
  • Найменша стійкість до низьких температур – конструкція та характеристики лазерів із променем зеленого світла означають, що їх можна використовувати лише в діапазоні від 0 до 40 градусів Цельсія. Тим часом перехресні лазери, оснащені червоним променем, можуть успішно працювати як при низьких (-20 градусів Цельсія), так і при високих температурах (до 50 градусів Цельсія).
  • Ризик пошкодження очей через пошкодження лазерного фільтра.

До переваг зелених лазерів можна віднести видимість відображення променя, яка вчетверо краща, ніж у випадку червоного променя. Цей факт тісно пов’язаний із чутливістю людського вікна, яке бачить зелений колір набагато краще, ніж червоний.

На практиці це впливає на дальність дії лазера: зелений промінь можна побачити з відстані близько 30 метрів, а червоний промінь лазера можна побачити всього з декількох метрів. Червоні лазери починають бути ледь помітними на відстані 10 метрів, а це означає, що, незважаючи на багато недоліків, зелені лазери залишаються у цьому відношенні поза конкуренцією.

З цієї причини лазери із зеленим променем світла використовуються переважно у закритих приміщеннях, особливо з великими поверхнями. Великий діапазон дозволяє значно краще та комфортніше працювати, підвищити точність нівелювання та більш точне визначення вертикалей.

Важливо й те, що лазери зеленого променя значно підвищують комфорт роботи у сонячних приміщеннях, де лазери червоного променя можуть взагалі працювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *