Без категорії

Як відрізняти диски для плиткорізу

На відміну від дисків сухого різання для «болгарок», алмазний диск для плиткорізу (мокрий різ) працюють в умовах водного охолодження та мастила. Під час роботи вони частково поміщені у особливий кожух, який міститься у водний кювет.

Вода постійно циркулюючи всередині, виконує важливу функцію охолодження, не дозволяючи диску перегрітися і деформуватися. Крім цього, вона змиває з алмазного кола продукти різання – кахельний пил та крихту.

За відсутності такого важливого елемента, як вода, алмазні диски для плиткорізних верстатів є малоефективними. І якщо диск для «сухого» різання можна за необхідності використовувати в плиткорізі, то диск для мокрого різання не рекомендується використовувати на звичайній болгарці, наприклад.

Якщо ви новачок у цій справі, запам’ятайте, як відрізнити плиткорізний диск від дисків сухого різання:

  • його зовнішній діаметр зазвичай від 18 до 30 см (міні диски мають діаметр 15 см);
  • внутрішній діаметр для посадки на вал 254 см;
  • товщина диска від 19 до 3 мм.

На самій упаковці, як і на диску, має бути напис “для мокрого різання”, “мокрий різ” або “wet cutting”. Замість напису може бути графічне зображення верстата чи краплі води – ці дрібниці залежить від виробника, у разі відрізнити диск для мокрого різання досить легко.

Інші особливості

Алмазні диски для плиткорізів мають вказівник напрямку обертання для правильної насадки на вал верстата. Недотримання цього напряму при встановленні призведе до зниження ефективності різання. Більшість моделей алмазних кіл мокрого різу мають суцільну ріжучу частину без сегментування та перфорації. Тут теж є свої винятки, і, як правило, це сегментовані диски для обробки природного каменю.

Звичайно, існують алмазні плиткорізні диски, призначені спеціально для звичайної болгарки. Але вони використовуються в основному для робіт з різання тротуарної плитки на відкритому повітрі через відносно невисоку якість зрізу і величезну кількість пилу, які неприпустимі в закритому приміщенні.

Купити алмазний плиткорізний диск ви можете в нашому магазині, а ось яку саме модель вибрати залежить від ваших уподобань. Майте на увазі, що дешевша модель алмазного диска має набагато менший експлуатаційний період, і з цієї точки зору купівля більш дорогого диска набагато вигідніша.

З іншого боку, якщо у вас невеликий обсяг робіт, наприклад, порізка плитки для ванної кімнати, не має сенсу переплачувати за «наворочену» модель диска, ресурсу якого вистачить на десяток подібних приміщень. Дорогі моделі зазвичай купують будівельні компанії для досить великих обсягів робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *